Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Yaz Okulu II. Kurs

Değerli Meslektaşlarım,

Yaz okulunun ikinci dönem toplantısı Sapanca Güral Otelde 3-6 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır. Yaz okulu birinci dönem kursunda anatomi ve temel prensipler konularında yoğun teorik bilgi verilmesi planlanmıştı. Yaz okulunun ikinci aşaması olan bu dönemde ise dejeneratif, travma, enfeksiyon, tümör gibi patolojiler hakkında bilgi verilecektir. Ayrıca bu dönemde farklı olarak temel spinal enstrümentasyon çalıştayları eklenmiştir. Bu çalıştaylarda spinal cerrahi uygulamaları hakkında teknik bilgiler verilecek, olgu seçimi ve endikasyonlarla ilgili tartışmalar ve maketler üzerinde teknik uygulamalar yapılacaktır.

Bu amaçla değişik firmaların setleri ve bütün omurgaları içeren maketler hazırlandı. Kursun sonunda bir eğitim dönemini daha tamamlayıp bitirmiş olmayı planlıyoruz.
Yaz Okulu II. Kurs’da hedef kitle daha önce de olduğu gibi 3. yılını bitirmiş asistanlar ve en fazla beş yıllık uzmanlardır. Katılımcı sayısı 60 kişi ile sınırlandırılmıştır. Yaz Okulu I. Kursun katılımcıları, Yaz Okulu II. Kursa öncelikli olarak kabul edilecek ve bu iki kursa katılımı ortak belgelendirilecektir.
Oldukça özel bir doğa yapısına sahip olan Sapanca’da planladığımız bu kurs süresince hem katılımcıların, hem de misafirlerimizin en iyi şekilde vakit geçirmeleri amaçlanmıştır.

Bilimsel açıdan doyurucu geçeceğine inandığımız 2,5 gün sürecek bu kursta hastalıklara yönelik tedavi algoritmaları tartışılacak ve maketler üzerinde
tüm spinal seviyeleri içeren uygulama olanağı sağlanacaktır.

Sizleri bu kursa davet etmekten onur duyuyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Alparslan Şenel
Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi
Öğretim ve Eğitim Grubu Başkanı

Toplantı hakkında detaylı bilgi ve bilimsel program için lütfen tıklayınız.

 Kayıt formu için lütfen tıklayınız.