13 Nisan 2013 Cumartesi14 Nisan 2013 Pazar15 Nisan 2013 Pazartesi16 Nisan 2013 Salı
SALON A
SALON B
07:30-08:15
Sabah Semineri 1
Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Alt ekstremite tuzak nöropatileri
Yönetici: İlker Solmaz
Konuşmacılar: H. Serdar Işık, Fatih Keskin, Bilgehan Solmaz, Bülent Bakar
Sabah Semineri 2
Nörovasküler Cerrahi Endovasküler cerrahide eğitim
Yönetici: Ergün Dağlıoğlu
Konuşmacılar: Denizhan Divanlıoğlu,
Mevci Özdemir, Soner Şahin, Ali Yılmaz
08:30-09:15
Yılın Bildirileri 1
SS-001 / SS-005
Yöneticiler: Uğur Türe, Feridun Acar
B7 Salonu
Atölye Çalışması –
İnteraktif Video Oturumu Karotis endarterektomi ve anevrizma
Konuşmacı: Ayhan Koçak
10:30-11:00
Feyyaz Berkay Konferansı Preoperative embolisation of
intracranial and skullbase
meningiomas
Yönetici: Murad Bavbek
Konuşmacı: Anton Valavanis
11:00-11:30
Vural Bertan Konferansı Basal meningiomas: What works and what does not ?
Yönetici: Ethem Beşkonaklı
Konuşmacı: Ossama Al-Mefty
11:30-12:00
Nurhan Avman Konferansı Management of facial nerve
in neurosurgery
Yönetici: Yücel Kanpolat
Konuşmacı: Madjid Samii
12:00-12:30
Hami Dilek Konferansı Mikronöroşirürji eğitimi
Yönetici: H. Ziya Gökalp
Konuşmacı: M. Gazi Yaşargil
12:30 - 13:30
Öğle Yemeği (Konaklama Otellerinde)
12:45-13:30
Lomber disk cerrahisinde nükslerin
önlenmesi, Yeni bir ufuk, BARRICAID
Konuşmacı: Yusuf Şükrü Çağlar
DBS Zirvesi
13:45-14:30
Panel 1
Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Lomber enstrümantasyon sonrası komşu
segmant patolojileri
Yönetici: Cumhur Kılınçer
Konuşmacılar: Özkan Ateş, Alparslan Şenel,
Deniz Konya
Panel 2 Genel Kranial Nöroendoskopi'de sınırlar
Yönetici: Volkan Etuş
Konuşmacılar: Ali Kafadar, Bülent Düz,
Hakan Karabağlı
14:30-15:15
Panel 3 Nöroonkolojik Cerrahi Serebral metastazlarda tedavi
Yönetici: Nezih Özkan
Konuşmacılar: Aşkın Şeker, Hakan Seçkin,
Emel Avcı
Elektronik Olgu Sunumu 1
Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Torakal spondilotik disk hernisi yaklaşımı
Yönetici: Sedat Dalbayrak
Konuşmacılar: Ayhan Attar,
Erkan Kaptanoğlu, Mehdi Sasani
Elektronik Olgu Sunumu 2
Nöroonkolojik Cerrahi Nüks yüksek dereceli Tm.'de yaklaşım
Yönetici: Ali Savaş
Konuşmacılar: Funda Batay,
Memduh Kaymaz, H. Çağlar Uğur
16:00 - 16:30
Kahve Arası (Sergi Alanı)
16:00 - 16:30
B7 Salonu
*Atölye Çalışması – İnteraktif Video Oturumu Karotis endarterektomi ve anevrizma Konuşmacı: Ayhan Koçak
16:30-18:30
Aile
Toplantısı
Asistan Oturumu Nöroşirürjide eğitim ve kendini geliştirme
Yönetici: Hakan Emmez
Konuşmacılar: Madjid Samii,
Ossama Al-Mefty,
Daniel Rosenthal,
Hung Tzu Wen,
Paulo Abdo do Sexio Kadri
19:00
Akşam Yemeği (Konaklama Otellerinde)
SALON A
SALON B
07:30-08:15
Sabah Semineri 3
Nöroonkolojik Cerrahi Glial tümörlerin moleküler biyolojisi
Yönetici: Murat Müslüman
Konuşmacılar: Hakan Hanımoğlu,
Çağatay Çalıkoğlu, Ethem Taner Göksu,
Gürkan Gazioğlu
Sabah Semineri 4
Pediatrik Nöroşirürji Kraniofasiyal anomalilerde
tanı ve tedavi
yöntemleri
Yönetici: Derviş Mansuri Yılmaz
Konuşmacılar: Mehmet Fatih Erdi,
Özkan Tehli, Murat Altaş, Aydın Aydoseli
Konferans 11 Thoracic disc herniation: Facts and myths
after 20 years experience
Yönetici: Fahir Özer
Konuşmacı: Daniel Rosenthal
Konferans 12 Gergin omurilik
Yönetici: Kaya Aksoy Konuşmacı: Mehmet Selçuki
09:50-10:10
Bülent Tarcan Konferansı Komplike dejeneratif kompresif spinal
lezyonlara gerçek minimal invaziv çözümler
Yönetici: Yamaç Taşkın
Konuşmacı: Yunus Aydın
Konferans 14 Surgical anatomy of mediobasal
temporal
region
Yönetici: Ali Savaş
Konuşmacı: Paulo Abdo do Seixo Kadri
10:10-10:40
Kahve Arası (Sergi Alanı)
10:10-10:40
B7 Salonu
*Atölye Çalışması – İnteraktif Video Oturumu Lomber dar kanal ve spinal tümör
Konuşmacı: Hakan Sabuncuoğlu
10:40-11:00
Aykut Erbengi Konferansı Surgical approaches for
the midline
tumors
Yönetici: İhsan Solaroğlu
Konuşmacı: Madjid Samii
Konferans 16 Spine surgery in the 21st century.
Where are the limits?
Yönetici: Mehmet Zileli
Konuşmacı: Daniel Rosenthal
11:00-11:20
Süleyman Sağlam Konferansı Pilositik astrositom tanı ve moleküler
karakterizasyonunda gelişmeler:
Moleküler patolojinin tedavi seçimine
etkisi
Yönetici: Talat Kırış
Konuşmacı: Tarık Tihan
Konferans 18 Radyocerrahinin gelişmesi nöroşirürji
pratiğini nasıl etkiledi?
Yönetici: Murad Bavbek
Konuşmacı: Selçuk Peker
11:20-11:40
Erdem Tunçbay Konferansı Epilepsi cerrahisinde total
lezyonektominin önemi
Yönetici: Ersin Erdoğan
Konuşmacı: Atilla Erdem
Konferans 20 Nöroendoskopi
Yönetici: Kemali Baykaner
Konuşmacı: Ağahan Ünlü
11:40-12:00
Konferans 21 Akademi, beyin ve sinir cerrahisi ve
mesleğimiz
Yönetici: Feridun Acar
Konuşmacı: Ö. Selçuk Palaoğlu
Konferans 24 Cortico-amygdalohippocampectomy for
epilepsy: How I do it?
Yönetici: Erdener Timurkaynak
Konuşmacı: Hung Tzu Wen
12:20 - 13:15
Öğle Yemeği (Konaklama Otellerinde)
12:30-13:15
New technology for spinal cord stimulation: Updates on MRI compatibility
Konuşmacı: Kliment P. Gatzinsky
Perkütan servikal ve lomber transfaset stabilizasyon sistemi
Konuşmacı: Mehmet Zileli
13:15-14:00
Panel 5 Nöroonkolojik Cerrahi Prolaktinoma'lı hastada tedavi algoritması
ne olmalıdır?
Yönetici: İlhan Elmacı
Konuşmacılar: Selçuk Yılmazlar, Sait Şirin,
Burak Sade
Panel 6 Stereotaktik ve Fonksiyonel Nöroşirürji Hareket cerrahisinde güncel hedefler
Yönetici: Fahrettin Çelik
Konuşmacılar: Ali Savaş, Ali Zırh,
Feridun Acar
14:00-14:45
Panel 7 Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Yüksek grade spondilolistezisler
(displastik tip)
Yönetici: Serkan Şimşek
Konuşmacılar: Kemal Koç, Fahir Özer,
Mehmet Zileli
Elektronik Olgu Sunumu 3 Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Lomber lateral ve far lateral disk hernisi
yaklaşımı
Yönetici: Erdal Coşkun
Konuşmacılar: Cem Açıkbaş, Şeref Doğan,
Sait Naderi
Elektronik Olgu Sunumu 4 Stereotaktik ve Fonksiyonel Nöroşirürji Atipik Trigeminal Nevralji
Yönetici: Yücel Kanpolat
Konuşmacılar: Feridun Acar, Ali Savaş,
Ersin Erdoğan
15:30-16:00
Kahve Arası (Sergi Alanı)
15:30-16:00
B7 Salonu *Atölye Çalışması – İnteraktif Video Oturumu Lomber dar kanal ve spinal tümör
Konuşmacı: Hakan Sabuncuoğlu
16:00-16:45
Sözlü Sunumlar 1 Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi SS-011 / SS-018
Yöneticiler: Özerk Okutan, Suat Çelik
Sözlü Sunumlar 2 Nöroonkolojik Cerrahi
SS-043 / SS-050
Yöneticiler: Aşkın Şeker, Cem Yılmaz
Sabah Semineri 5 Stereotaktik ve Fonksiyonel Nöroşirürji Stereotaktik radyocerrahide güncel
endikasyonlar
Yönetici: Adem Yılmaz
Konuşmacılar: Alp Özgün Börcek,
Hakan Şimşek, Numan Karaarslan,
Erhan Türkoğlu
Sabah Semineri 6 Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Spinal implantlar
Yönetici: Kamil Sucu
Konuşmacılar: Ender Köktekir,
M. Reşit Önen, Cem Atabey,
Emre Cemal Gökçe
08:30-08:50
Konferans 25 Hekime yönelik şiddet
Yöneticiler: Uğur Türe, İhsan Solaroğlu
Konuşmacı: Osman Elbek
08:50-09:10
Konferans 26 T.C. Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Kurumu
Yöneticiler: Uğur Türe, İhsan Solaroğlu
Konuşmacı: Osman Nacar
09:10-09:30
Konferans 27 T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)
Yöneticiler: Uğur Türe, İhsan Solaroğlu
Konuşmacı: Namık Kaya
09:30-10:00
Konferans 28 Sağlıkta dönüşüm projesi
Yöneticiler: Uğur Türe, İhsan Solaroğlu
Konuşmacı: Cenk Bilen
10:00-10:10
Özel Sunum Ulusal defansif tıp anketi
Yönetici: Uğur Türe
Konuşmacı:İhsan Solaroğlu
10:10-10:40
Kahve Arası (Sergi Alanı)
10:10-10:40
B7 Salonu *Atölye Çalışması – İnteraktif Video Oturumu Spinal cerrahide darlıklar ve tümörler
Konuşmacı: Sedat Çağlı
10:40-11:00
Konferans 29 Spinal cerrahi sonrası Fizik tedavi ve
rehabilitasyon
Yönetici: Alparslan Şenel
Konuşmacı: Nazan Canbulat
Konferans 30 Telensefalonda tsunamiler: Beyin
travmasından canlı görüntüler
Yönetici: Tanju Uçar
Konuşmacı: Murat Digiçaylıoğlu
Sözlü Sunumlar 9 Genel SS-059 / SS-066
Yöneticiler: Murat Kalaycı, Mehmet Erşahin
12:30-13:30
Öğle Yemeği (Konaklama Otellerinde)
13:30-14:15
Panel 9 Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Torakolomber bileşke patlama kırıkları
Yönetici: Ali Arslantaş
Konuşmacılar: Hakan Bozkuş, Cüneyt Temiz,
Kemal Koç
Panel 10 Nörovasküler Karotid stenozu
Yönetici: Zihni Zanus
Konuşmacılar: Hakan Tuna, Anıl Arat,
M. Kemal Hamamcıoğlu
14:15-15:00
Panel 11 Nörotravma Diffuz aksonal yaralanma
Yönetici: Tanju Uçar
Konuşmacılar: Selim Karabekir,
Murat Digiçaylıoğlu, Şanser Gül
Panel 12 Nörovasküler İnsidental anevrizmaya yaklaşım
Yönetici: İhsan Solaroğlu
Konuşmacılar: M. Yaşar Kaynar, Anıl Arat,
Deniz Belen
15:00-15:45
Elektronik Olgu Sunumu 5
Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Lomber dejeneratif disk hastalığı
Yönetici: Sedat Çağlı
Konuşmacılar: Tunç Öktenoğlu
Süleyman Çaylı, Kadir Kotil
Elektronik Olgu Sunumu 6
Nörovasküler Intrakraniyal kavernom yaklaşımlar
Yönetici: Talat Kırış
Konuşmacılar: Hakan Emmez, Ayşe Karataş,
Ayhan Koçak
15:45-16:15
Kahve Arası (Sergi Alanı)
15:45-16:15
B7 Salonu *Atölye Çalışması – İnteraktif Video Oturumu Spinal cerrahide darlıklar ve tümörler
Konuşmacı: Sedat Çağlı
Sözlü Sunumlar 12 Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi SS-027 / SS-034
Yöneticiler: Murat Coşar, Salih Gülşen
Sözlü Sunumlar 13 Çeşitli
SS-123 / SS-130
Yöneticiler: Serdar Kabataş, Adem Yılmaz
17:45-18:30
Akılcı ilaç Kullanımı
Yönetici: İhsan Solaroğlu
Konuşmacı: Sedat Dalbayrak
20:00
(Maritim Kongre Merkezi)
Dostluk Yemeği
SALON A
SALON B
07:30-08:15
Sabah Semineri 7 Nörotravma Nöroproteksiyon
Yönetici: Mehmet Erşahin
Konuşmacılar: Başak Caner, Rabia Tari,
Abdüllatif Tümtürk, Enis Kuruoğlu
Sabah Semineri 8 Nöroanatomi Ventriküllere cerrahi yaklaşımlar
Yönetici: Erdal Kalkan
Konuşmacılar: Osman Tanrıverdi,
Mustafa Barutçuoğlu, Erkin Özgiray,
Erkin Sönmez
08:30-09:15
Panel 13 Genel Temporal lob cerrahisinde yenilikler
Yönetici: Ahmet Bekar
Konuşmacılar: Burçak Bilginer,
Gökhan Kurt, Necmettin Tanrıöver
Panel 14 Pediatrik Nöroşirürji Çocukluk çağı hidrosefalide şant teknikleri
Yönetici: Yusuf Erşahin
Konuşmacılar: Suat Öktem, Yusuf izci,
Derviş Mansuri Yılmaz
09:15-10:00
Panel 15 Stereotaktik ve Fonksiyonel Nöroşirürji Başarısız bel cerrahisinde spinal kord
stimulasyonu
Yönetici: Tuncer Süzer
Konuşmacılar: Şükrü Çağlar, Bülent Tucer,Feridun Acar
Panel 16 Genel Nöroşirürji, bilgisayar ve teknoloji
Yönetici: Gökhan Akdemir
Konuşmacılar: Engin Gönül,
Hakan Sabuncuoğlu, Deniz Erbulut
10:00-10:30
Kahve Arası (Sergi Alanı)
10:30-11:15
Sözlü Sunumlar 14 Nörovasküler Cerrahi SS-107 / SS-114
Yöneticiler: Kaan Tun, Hasan Kocaeli
Sözlü Sunumlar 15 Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi SS-035 / SS-042
Yöneticiler: Feyza Karagöz Güzey,
Tunç Öktenoğlu