Ana Sayfa

Değerli Genç Nöroşirürjiyenler,


Türk Nöroşirürji Derneği (TNDer) - Genç Nöroşirürjiyenler Kurulu (GNK) 2023-2025 Yönetim Kurulu olarak 29.04.2023 tarihinde TNDer 36. Bilimsel Kongresi’nde yapılan seçim ile göreve başlamış bulunmaktayız. Öncelikle bir önceki dönemde çok başarılı çalışmalar gerçekleştiren yönetim kurulunu tebrik eder ve yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederim.


TNDer GNK, Türkiye’de görev yapan genç nöroşirürjiyenleri, nöroşirürjiyen adayı asistan hekimleri ve nöroşirurjiye ilgi duyan tıp öğrencileri bir araya getirerek sorunların tartışılarak çözüm önerilerinin üretildiği, eğitim araştırma ve hizmet alanlarında üyeler arası dayanışma ve gerekli desteklerin sağlanmasını, işbirliği ve dayanışmayı artırmayı amaçlayan Türk Nöroşirürji Derneği çatısı altında faaliyetlerini süren bir kuruldur.


Kurul olarak görev dönemimiz süresince bir önceki dönemde başlatılmış olan çalışmaları devam ettirmenin yanı sıra devraldığımız bayrağı daha ileriye taşımak amacı ile; üyelik, eğitim, alt çalışma grup işbirlikleri, iletişim ve yayın olmak üzere beş ana başlık altında çok sayıda hedef belirledik (GNK YK 2023-2025 Faaliyet Planı).


Bu hedefler içerisinde tüm genç nöroşirürjiyenlere ve nöroşirürji asistanlarına ulaşmak ve yaşadıkları sorunlara yönelik çözüm ve her konuda destek olabilmek için GNK ailesine dahil etmek, alt çalışma gruplarının oluşturulması ve bu gruplarda üyelerimize aktif çalışma imkanı sunmak, derneğimiz bünyesindeki çeşitli toplantı, kurs ve etkinliklere daha fazla aktif katılım sağlamak, akademik olarak çalışma yapmak isteyen üyelerimize TNDer ile koordine olarak çok merkezli çalışmalar içersinde aktif çalışma imkanı sunmak, mecburi hizmet süresince yaşanılan zorlukların çözümü için envanter veri tabanı oluşturmak, tıp öğrencilerine yönelik mesleğe olan farkındalığın artırmak ve tanıtmak sayılabilir.


16 Kasım 1919 günü İstanbul’dan yola çıkan Mustafa Kemal Paşa’nın, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basışı ile başlayan büyük mücadelenin 100. Yılını kutlayacak olmanın verdiği heyecan ile ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ diyerek biz tıbbiyelilere duyduğu güveni gözler önüne seren Ata’mıza layık hekimler olma yolunda, yorulmadan, bilimi hep bir adım ileriye taşıyarak Türk nöroşirürjisinin güçlü geleceğine hep birlikte katkıda bulunacağız.


Tüm faaliyetlerimize sağladıkları destek ve katkılarından dolayı tüm genç nöroşirürjiyenlere, nöroşirürjiyen adayı asistan hekimlerimize ve ilgili tıp öğrencilerine teşekkür ediyoruz. Yeni yönetim kurulu olarak, sorumluluğumuzun farkındalığı ile bu görevi devralmaktan büyük bir onur duyuyoruz.


Saygılarımla,


Dr. Pelin KUZUCU
TNDer GNK Yönetim Kurulu Başkanı